Сайт

Івашковецької гімназії

герб школи
ЛАСКАВО ПРОСИМО
 
Головна » Новини

Новини

Звіт директора школи



 

ЗВІТ

директора Івашковецької СЗШ І-Ш ступенів

про підсумки роботи за 2018-2019 н.р.

Дата проведення: 05.06.2019року.

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб підвести певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018/2019 навчального року.

Загальна інформація про школу

У 2018/2019 навчальному ропі діяльність педагогічного колективу школи була спрямована на реалізацію завдань щодо забезпечення прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти та здійснювалась у відповідності з річним планом роботи. Робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 року №87 (1 клас) та від 20.04.2011 року №462 (2-4 клас). Державного стандарту базової і повної загальної освіти, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 року №1392 (5-10 клас) та від 14.01.2004 року №24 (11 клас), у відповідності до освітньої програми та навчального плану школи на 2018-2019 навчальний рік, складених у відповідності до Тмпових освітніх програм, затверджених наказами МОНУ, Статуту школи, основних положень інших розпорядчих документів та комплексних програм розвитку освіти Міністерства освіти та науки України, департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, відділу освіти, які регламентують діяльність закладу ЗСО. Колектив працював над проблемним питанням школи «Формування ключових компетентностей, розвиток творчих здібностей, інтересів, нахилів учнів». Колективом школи продовжується впровадження нових Державних стандартів в освіту, і саме головним завданням колективу школи було якісна реалізація вимог нових Державних стандартів, які вимагають дещо іншого підходу до навчально-виховного процесу як зі сторони вчителя, так і сторони учня в умовах впровадження Концепції НУШ. Навчальний план школи складено згідно Освітньої програми Івашковецької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шаргородського району Вінницької області, розробленої у відповідності до :

Класи

Примітка

Варіанти Типових освітніх програм, затверджених МОН

1

з українською мовою навчання

Типова освітня програма для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 21.03.2018 № 268 ( Програма2 під керівництвом Шияна В.Б.)

2-4

з українською мовою навчання

Типова освітня програма закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407 (Таблиця 1)

5-9

з українською мовою навчання

Типова освітня програма закладів загальної середньої освіти П ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405 (Таблиця 1)

10

з українською

мовою

навчання,

філологічний

профіль

Типова освітня програма закладів загальної середньої

освіти ПІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408 (Таблиця2)

11

з українською мовою навчання (універсальний профіль)

Типова освітня програма закладів загальної середньої

освіти ПІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 406 (Таблиця1)

 

 

Змінюються усі державні стандарти - початкової, базової та повної загальної середньої освіти, їх впровадження відбувається поступово. З 1 вересня 2019 року в 1 класі впроваджено новий Державний стандарт початкової, учні 10 класу працювали за новим державним стандартом, який передбачає профільне навчання. В основу організації навчально-виховного процесу у школі покладено компетентнісний підхід ( у дітей формуються практичні навички, а не просто знання). Є й інші зміни, які спрямовані на розвиток дитини у школі.

Особливістю навчання за новим стандартом є не тільки предметна підготовка, а й оволодіння учнями ключовими компетентностями, що передбачають їхній особистісно- соціальний та інтелектуальний розвиток.

Значну увагу дирекція школи звертає на впровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчого мислення, самостійності у навчанні. Використання інформаційно- комунікаційних технологій в навчально- виховний процес забезпечує різноманітність, інтенсивність та підвищує інтерес до навчання.

Результати навчання будувались, виходячи із 10 основних ключових

компетентностей, визначених освітніми програмами, що мають формуватися в учнів:

1.     Спілкування державною мовою.

2.     Спілкування іноземними мовами.

3.     Математична компетентність.

4.     Основні компетентності у природничих науках і технологіях.

5.     Інформаційно-цифрова компетентність.

6.     Уміння вчитися впродовж життя.

7.     Ініціативність і підприємливість.

8.     Соціальна і громадянська компетентності.

9.     Обізнаність і самовираження у сфері культури.

10.           Екологічна грамотність і здорове життя.

Значну увагу дирекція школи звертає на впровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчого мислення, самостійності у навчанні. Використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально- виховний процес забезпечує різноманітність, інтенсивність та підвищує інтерес до навчання.

Профорієнтаційна робота

Всі учні шкільного віку охоплені навчанням. В школі на початок навчального року навчалось 138 учнів, на кінець навчального року 137 учні, в тому числі 1 учень навчається за індивідуальною формою навчання(дитина з особливими освітніми потребами, і саме ІРЦ надано рекомендації на таку форму навчання). Станом на 1 вересня 2018 року до 1 класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років, а це 17 учнів.

 

 

Кадрове забезпечення

Протягом навчального року педагогічний колектив складався із 27 педпрапівників (26 основних працівників та 1 вчитель-сумісник), у тому числі із них 4 працівники перебувають у відпустці по догляду за дитиною. 27 педпрацівників мають повну вищу педагогічну освіту. Всі працівники, призначені на посади працюють за фахом.

Серед них: спеціаліст вищої категорії - 1, спеціаліст першої -18, спеціаліст другої - 4, спеціалістів - 4,один вчитель має педзвання «Старший вчитель».

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється в закладі відповідно до нормативних вимог, у відповідності до плану проходження курсів підвищення кваліфікації на поточний навчальний рік та перспективний план на п’ять років. Курси підвищення педагоги закладу проходять своєчасно та в повному обсязі, що підкріплюється відповідними свідоцтвами. За цей навчальний рік курсову перепідготовку при КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» пройшли 8 вчителів-предметників та 2 курсів директор школи, що становить 100%згідно плану, а також 3-денний семінар при ВАНО та директор курси з Цивільного Захисту та БЖД. Наразі розпочалась курсова перепідготовка вчителів, які будуть навчатимуть учнів 1 класу у 2020-2021 навчальному році.

Методична робота

Методична робота в школі будується на досягненнях науки, ППД, системою аналітичної, організаційної, діагностичної, пошукової, дослідницької, науково- практичної, інформаційної діяльності з підвищення наукового, загальнокультурного рівня педагогічних працівників, удосконалення їх професійної компетенції та підвищення ефективності навчально-виховного процесу. У школі працювали методичні об'єднання вчителів початкових класів, суспільно-гуманітарного, природничо-математичного, класних керівників. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи. Усі засідання методичних об’єднань мають відповідну структуру, де обговорюють, проводять, аналізують основні заходи та результати внутрішкільного контролю:

результати навчально-виховної роботи; динаміку зростання (спаду) успішності учнів;

результати контрольних робіт (державної підсумкової атестації),навички

читання;

діяльність членів методичних об’єднань щодо розвитку творчого потенціалу учнів, залучення їх до різних видів позаурочної діяльності; аналіз стану викладання предметів; аналіз проходження учнями ЗНО; стан виконання навчальних планів і програм, інновації, їх ефективність; робота факультативів, спецкурсів; стан позакласної роботи вчителів з предметів;

система та результативність підвищення професійного рівня вчителів; результати участі учнів в олімпіадах, конкурсах; аналіз роботи за рік та перспективне планування.

Систематично проводиться внутрішкільна методична робота з питань:

                                 самоосвіта педагогічних працівників;

                                 атестація і творчі звіти педагогів;

                                 курсова перепідготовка;

                                участь у роботі предметних тижнів, методичних оперативок;

                                  робота з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін;

                                  поповнення кабінетів методичною та довідковою літературою, розробками уроків, виховних заходів, матеріалами з досвіду роботи учителів.

Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи.

Атестація педагогів здійснюється у відповідності до Положення про атестацію педагогічних працівників України. В школі розроблені перспективний план атестації педпрацівників, заходи з підготовки та проведення атестації. Питання з атестації розглядаються на засіданнях атестаційної комісії, педагогічної ради, нарадах при директорі. Засідання атестаційної комісії оформлюються протоколами. Документація з атестації зберігається окремо по рокам, ведеться відповідно до вимог.

У 2018/2019 навчальному році атестовано 5 учителів. За результатами атестації усім

5 працівникам (Романчук Ілля Іванович, Михальчук Василь Михайлович, Люльчак Олена Василівна, Здирко Любов Іванівна, Гедзюк Людмила Василівна) - підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

Належна робота проводиться по вивченню та запровадженню нових державних стандартів початкової та повної загальної середньої освіти.

Школа має веб-сайт, де постійно обновляються, висвітлюються результати роботи школи.. Педагогічні працівники самостійно створюють мультимедійні презентації та використовують під час проведення уроків, на класних годинах ноутбуки, кабінет інформатики.

Двоє педпрацівників взяли участь у фахових конкурсах: Здирко С.І. здобув 1 місце у районному етапі всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2019» у номінації «Захист Вітчизни» та Ішенко Г.І. (2 місце) в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка - 2019».

Пріоритетними напрямками роботи педагогічного колективу у 2018/2019 навчальному році були:

впровадження нових державних стандартів у початковій, основній школі та профільного навчання в старшій школі;

виконання плану заходів з реалізації Концепції Нової Української Школи, Концепції національно-патріотичного виховання;

розробка, використання інноваційних технологій навчання у відповідності до ключових компетентностей;

виховання гармонійної, духовно і фізично здорової, компетентної, успішної, життєтворчої особистості випускника;

підвищення якості навчально-виховного процесу через введення викладання предметів на основі інформаційно-комунікативних технологій навчання;

створення оптимального середовища для саморозвитку та реалізації творчого потенціалу кожного учасника навчально-виховного процесу.

Вивчено стан викладання української мови та трудового навчання у 1-4-х класах, трудового навчання у 5-9 класах та технологій в 10,11 класах, правознавства в 9 класі та «Громадянська освіта» у 10 класі, фізичної культури в 1-11 класах, захисту Вітчизни в 10-11 класах. Перенесено вивчення стану викладання біології та екології в 6-11 класах на 2019-2020 навчальний рік у зв’язку з тим, що Нагнатова О.П. перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а новопризначеному по сумісництву вчителю Баліцкій М. В. потрібен час на адаптацію та приведення виконання навчальних програм у відповідності до методичних рекомендацій.

Стан викладання предметів, що вивчався упродовж навчального року, за результатами відвіданих уроків, контрольних робіт - задовільний.

 

 

Навчальна діяльність учнів

1 учень школи (0,9%) закінчив навчальний рік на високому рівні (учень 3 класу Шпак Роман), 34 учні (31,2%) - на достатньому та високому рівні, 3 учнів (2,8%) мають з кількох предметів початковий рівень.

Учні нашої школи брали участь у районних олімпіадах з навчальних дисциплін з різних предметів. В районних предметних олімпіадах маємо слідуючі здобутки: 1- друге, 2 –третіх, 7-четвертих, 3 - п’ятих місця.

 

Предмет

Місце

Прізвище призера

Клас

Прізвище учителя

 

3 української мови ім.Т.Шевченка

2

Боднарчук Олександр

8

Михальчук Л.Ф.

 

Інформатика

3

Боднарчук Олександр

8

Берещук Ю.В.

 

Інформатика

3

Шевчук Маріна

11

Берещук Ю.В.

 

3 української мови ім.Т.Шевченка

4

Шевчук Маріна

11

Мельник Г.Г.

3 української мови ім. П. Яцика

4

Кримчук Аліна

11

Мельник Г.Г.

Біологія

4

Боднарчук Олександр

8

Нагнатова О.П.

Хімія

4

Боднарчук Олександр

8

Савицький В.В.

Трудове навчання

4

Михальчук Тарас

11

Романчук І.І.

Правознавство

4

Швидюк Діана

9

Ліпецький Ю.М.

Майстри краснопису

4

Ясенюк Єлизавета

2

Здирко Л.І.

Юні математики

5

Шпак Роман

3

Романчук Г.П.

Німецька мова

5

Кримчук Аліна

11

Шведюк Г.Г.

Історія

5

Кримчук Аліна

11

Ліпецький Ю.М.

           

 

Учні нашої школи були учасниками заочних конкурсів. Цього року вони були
учасниками заочних конкурсів. В українознавчому «Соняшник» 6 учнів відзначені дипломами ІІІ ступеня регіонального рівня та 6 - шкільного рівня.

Зовнішнє незалежне оцінювання га ДПА

Проведено ДПА та моніторинг навчальних досягнень учнів 4 класу, результати якого відображено в таблиці:

Предмет

за списком

писали

Написали на

Середній бал

Якісний показник

  "12"

 "11"

"10"

  "9"

  "8"

 "7"

 "6"

  "5"

  "4"

"3"

 "2"

 "1"

Українська мова

14

14

1

0

2

3

0

3

2

2

1

0

0

0

7,6

63,1 %

Математика

14

14

0

2

1

3

2

0

1

2

2

1

0

0

7,3

60,7 %

 

Розпочалася ДПА в 9 класі з української мови, математики, зарубіжної літератури, результат якого буде підбито протягом днів.

За результатами ЗНО у 2018 році школа посіла 17 місце в районі, 307 в області, 7299 місце в Україні. Бал ЗНО становить - 105,9. Рейтинговий бал - 90,6. Результати участі у ЗНО:

 

 

взяли

участь

не

подолали

поріг

[100;

120]

[120;

140]

[140;

160]

[160;

180]

[180;

200]

УКРАЇНСЬКА МОВА І

ЛІТЕРАТУРА

(вч. Мельник Г.Г.)

11

2

3

5

1

0

0

18.18

27.27

45.45

9.09

0.00

0.00

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

(вч. Ліпецький Ю.М.)

8

1

2

4

1

0

0

12.50

25.00

50.00

12.50

0.00

0.00

МАТЕМАТИКА

(вч. Романчук А.А.)

4

2

2

0

0

0

0

50.00

50.00

0.00

0.00

0.00

0.00

БІОЛОГІЯ

(вч. Нагнатова О.П.)

6

0

3

2

0

1

0

0.00

50.00

33.33

0.00

16,67

0.00

ГЕОГРАФІЯ

(вч. Нагнатова О.П.)

5

0

5

0

0

0

0

0.00

100.0

0.00

0.00

0.00

0.00

ХІМІЯ

(вч. Савицький В.В.)

2

0

0

2

0

0

0

0.00

0.00

100.0

0.00

0.00

0.00

З метою організації та проведення основних етапів зовнішнього незалежного оцінювання та покращення результатів учнів у ЗНО-2019 проведено ряд заходів. Протягом лютого- березня проведено пробне зно в школі з учнями з використанням тестових зошитів минулих років та онлайн-тестування на сайті ВРЦОЯО.

Учні школи зареєструвались на пробне ЗНО-2019:

 

Учнів 11 класу за списком

Зареєстровано на

Українська мова та література

Історія України

Математика

Німецька мова

14

14

3

4

1

Всі 14 учнів 11 класу зареєстровано на основну сесію та отримали документи від ВРЦОЯО.

Результати реєстрації:

 

Українська

мова та література

Історія

України

Географія

Біологія

Математика

Хімія

Німецька мова

ЗНО

14

14

10

4

4

1

1

ДПА

14

13

10

2

2

1

0

Всі результати стануть відомі після 25 червня.

Виховна та позакласна робота

З метою повноцінного розвитку особистості учнів значна увага приділяється організації позаурочної та виховної роботи. Виховна робота школи планується відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді. Основних орієнтирів виховання учнівської молоді, інших нормативних документів, згідно з календарем відзначення пам’ятних дат, державних та релігійних свят. У план виховної роботи включалися також заходи на виконання державних та регіональних програм. Для організації дозвілля учнів використовувалися різні форми роботи, враховуючи вікові особливості учнів, а саме: години спілкування, диспути, бесіди, вечори-реквієми, рольові ігри, екскурсії, походи, зустрічі лекції, вечори для старшокласників, тренінги, інтелектуальні ігри, ток-шоу, круглі столи.

На достатньому рівні в школі організовано право-виховну роботу. Про це свідчить перш за все відсутність правопорушень, скоєних учнями школи. Класні керівники чітко стежать за відвідуванням учнями школи. Існує тісна співпраця з батьками. Вони попереджають класного керівника про причину відсутності дитини в письмовій формі або телефоном. З метою профілактики правопорушень співпрацюємо з КМСД, дільничим інспектором. Ще однією важливою ланкою в позаурочній навчально- виховній роботі є робота гуртків. У школі працювало 6 гуртків, що оплачуються з державного бюджету: туристсько-краєзнавчий ,«Основи захисту Вітчизни», «Зірниця», «Конструювання повітряних змив», «Художня вишивка», спортивний гурток . Всі керівники користуються навчальними програмами , що затверджені МОН України. Загалом по школі гуртки відвідувало 74 учні, що становить 54% від загальної кількості дітей. Робота деяких гуртків є досить результативною. Також проводилися з учнями екскурсійні поїдки до Вінниці, які організовані класними керівниками та вчителем захисту Вітчизни.

Значна увага у виховній діяльності школи покладене на формування в учнів патріотизму, любові до батьківщини, почуття відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни . Учні та працівники школи були залучені до акцій , пов’язаних із бойовими діями на Сході країни. В школі організували збір сільськогосподарської продукції та речей, коштів, для подальшого відправлення в зону бойових дій, для допомоги пораненим, дітям Сходу та допомоги сім’ям учасників бойових дій. Також проводились зустрічі з учасниками бойових дій, організовувались флешмоби. В школі виготовлено стенд, присвячений учасникам АТО, які є жителями села.

Активним у житті школи було учнівське самоврядування. В школі діє шкільна республіка «ТЕМП» (парламент), дитяче об’єднання «Веселковий дивосвіт» для учнів 5-11 класів, що включає 3 загони : «Юні екологи», «Милосердя», «Туристи- краєзнавці», для 1-4 класів - «Добрики», що включає 4загони: «Долоньки», «Сонечко», «Веселики», «Усмішка».

Школа бере активну участь у конкурсах., що проводяться районним БЛЮТ. 7ПОСІІІ та відділом освіти, в яких займали призові місця в районних конкурсах і змаганнях. Результатом участі в районних конкурсах, турнірах, змаганнях є: 1 місце - два, 2- вісім, 3-чотири, 4- чотири, 5-три, а також одне 3 місце в обласному етапі «Зіркова мрія». Члени гуртка «Конструювання повітряних зміїв», які стали переможцями районних змагань, будуть влітку приймати участь в обласних змаганнях. Результати участі відображені в таблиці:

Конкурс

Місце

Прізвище учасника

Прізвище учителя

1.       

Перетягування линви

1

Команда 11 класу

Михальчук В.М.

2.       

Районні  змагання повітряних зміїв

1

Команда 7,9 клас

Романчук І. І.

3.       

«Листопадові сходинки»

2

учні 10,9 клас

Сенчишена Л.І.

4.       

Районний конкурс  читців та вокалістів «Зіркова мрія – 2019»

2

Берещук Анастасія  11 клас

Пилипчук Т.П.

5.       

2

Берещук Наталія 4 клас

Пилипчук Т.П.

6.       

Шашки

2

Люльчак Діана 11 клас

Михальчук В.М.

7.       

Шахи

2

Кривий Артур 11 клас

Михальчук В.М.

8.       

Районні змагання по туризму та краєзнавству  серед учнівської молоді шкіл району

2

Команда 6-9клас

Іщенко Г.І.

9.       

Районний етап дитячо-юнацької військово – спортивної патріотичної гри «Сокіл»( «Джура») КОНКУРС  Смуга перешкод

2

Команда 8-9 клас

Здирко С.І.

10.   

Районний етап дитячо-юнацької військово – спортивної патріотичної гри «Сокіл»( «Джура») КОНКУРС  Бівак

2

Команда 8-9 клас

Здирко С.І.

11.   

Легкоатлетичний  крос

3

Михальчук Роман 11 клас

Михальчук В.М.

12.   

Змагання з футболу на приз клубу «Шкіряний м’яч» серед юнаків 2005 року народження

3

Команда 7,8 клас

Михальчук В.М.

13.   

 Конкурс  публіцистичних вистав на екологічну тематику

3

Команда 6,8,10 клас

 

14.   

Настільний  теніс

3

Яренчак Тарас 9 клас

Михальчук В.М.

15.   

Настільний  теніс

4

Михальчук Роман 11 клас

Михальчук В.М.

16.   

Настільний  теніс

4

Білозор Наташа 8 клас

Михальчук В.М.

17.   

Спортивно масовий  захід серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя»

4

Команда 7,8 клас

Михальчук В.М.

18.   

Районний етап дитячо-юнацької військово – спортивної патріотичної гри «Сокіл»( «Джура») КОНКУРС  Перетягування линви

4

Команда 8-9 клас

Здирко С.І.

19.   

Районний конкурс  читців та вокалістів «Зіркова мрія – 2019»

5

Зварич Лілія 8 клас

Михальчук Л.Ф.

20.   

 Районний    зліт юних майстрів народних ремесел у номінації «Художня вишивка»

5

Зварич Віолета 6 клас

Шведюк Г.Г.

21.   

Районний етап дитячо-юнацької військово – спортивної патріотичної гри «Сокіл»( «Джура») КОНКУРС Рятівник

5

Команда 8-9 клас

Здирко С.І.

22.   

Обласний  конкурс  читців та вокалістів «Зіркова мрія – 2019»

3

Берещук Наталія

ШДМШ

 

Забезпечується соціально-психологічний супровід навчально-виховного процесу практичним психологом та педагогом соціальним. Напрямки роботи соціально- психологічної служби охоплюють різні аспекти навчально-виховного процесу в школі через низку заходів:

дослідження соціально-психологічної готовності дітей до навчання, психологічний супровід адаптаційних процесів першокласників та п’ятикласників до навчально - виховного процесу, робота з обдарованими учнями, профорієнтаційна робота, робота з формування культури здоров’я,

розвиток толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, превентивне виховання,

забезпечення соціального захисту дітей пільгових категорій, забезпечення соціально-психологічної, педагогічної підтримки родинного виховання стосовно запобігання жорстокого поводження в сім'ї та учнівському середовищі, консультативна, та профілактична робота.

Діяльність практичного психолога та педагога соціального спрямована на забезпечення, захист прав і свобод дітей, створення умов комфортного освітнього середовища. Практичний психолог та педагог соціальний активно бере участь у виконанні національних, державних, обласних та міжрегіональних програм.

Співпраця з батьками

Виховання учнів в школі і сім’ї - щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов дня і самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально- виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом їх захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх учнів; відвідують їх вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

Однією з традиційних з форм роботи з батьками у школі є лекторії. Збереження здоров’я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний кабінет, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.

Відповідно до результатів медичного огляду дітей на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної груми та групи звільнених вії занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі. За результати медичного огляду у цьому навчальному році зараховано до основної групи -87 учнів підготовчої групи 45 (в минулому році - 17) учнів спеціальної групи 6 учнів (в минулому -8)

Медичне обслуговування працівників школи організовано також на базі районної лікарні. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у медсестри школи. Всі учні ніколи пройшли щеплення від кору.

Організація харчування учнів

Гарячим харчуванням охоплено 123 учнів 1-11 класів, у тому числі 1-4 класи - 52 учні та 11 малозабезпечених 5-11 класів - 60 учнів Всього - 123 учні.

Харчування учнів 1-4 та 11 малозабезпечених протягом 2018-2019 навчального року здійснювалося за рахунок коштів сільської ради на суму 62 705 грн. протягом 1 семестру- 31 869 гривень (з них 11 869 грн. - перехідний залишок з минулого навчального року), протягом ІІ семестру-30 836 гривень.

Харчування учнів 5-11 класів відбувається за рахунок батьківської допомоги. Спонсорська допомога від батьків за минулий навчальний рік склала 53 680( 60учнів) гривень . Середня вартість обіду для учнів - 6,50 -7грн.

Спонсорської допомоги від підприємств на харчування школа не отримує. Для здешевлення харчування використовуються овочі (морква, столовий буряк), вирощені минулого року на пришкільній ділянці та овочі і фрукти, надані батьками, їдальня повністю забезпечена посудом та технологічним обладнанням.

Оздоровлення учнів

В цьому ропі організовано оздоровлення дітей в пришкільних мовному загоні, які включають 21 дитину і у зв'язку з відсутністю фінансування, працює з 9.00 до 12.00. Заплановано оздоровити 8 учнів в ДОК ім. В. Загурного. Оздоровлення інших учнів буде здійснюватися за рахунок організації походів, придбання путівок в табори батьками.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, сплановані заходи.

Для створення безпечних умов праці для учасників навчально- виховного процесу у школі розроблено посадові інструкції для кожного працівника, інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності. У школі налічується 15 порошкових вогнегасників. Всі вони пройшли технічне обслуговування. В школі наявні нормативні документи та куточки з безпеки життєдіяльності, плани евакуації, куточок цивільного захисту, та дорожнього руху. Тепловий режим у школі та їдальні у період опалювального сезону забезпечується шкільною котельнею за допомогою двох котлів, один з яких працює із установкою «Сухін-3». Як паливо використовуються наливні гранули та відходи сільськогосподарського виробництва, тирса. Як дезінфікуючий засіб використовується «Санідез».

Крім того, проводяться такі заходи:

на початок навчального року комісіями здійснюється перевірка стану готовності школи до нового навчального року, про що видається відповідний акт; для всіх учнів у перший день занять класними керівниками проводиться вступний інструктаж, який фіксується у класних журналах;

на першому уроці з кожного предмету у кожному класі вчителями- предметниками проводиться первинний інструктаж з БЖД;

у навчальних кабінетах ведуться окремі журнали інструктажів з БЖД та проводяться

відповідні інструктажі;

перед проведенням масових заходів та при відрядженні учнів для участі у позашкільних заходах проводиться цільовий інструктаж, який фіксується в окремому журналі реєстрації цільового інструктажу;

при прийнятті працівників на роботу' проводиться вступний інструктаж;

для кожного працівника розроблено посадову інструкцію та інструкцію з охорони

праці;

на середньому рівні організовано роботу з цивільного захисту, проводяться гренініті та, сплановано систему оповіщення, всі учасники навчально-виховного процесу ознайомлені з обов’язками на випадок надзвичайної ситуації.

Протягом навчального року нещасних випадків під час освітнього процесу не було.

 

 

фінансово-господарська діяльність

Влітку 2018 року було проведено ремонт та підготовка до навчального року та протягом цього навчального року придбано матеріально-технічне забезпечення та використано для придбання необхідних матеріалів на суму 46 479 гривень, в тому числі, 16 000 гривень виділено сільською радою, батьківської допомоги - 23 679 гривень, з них батьки 1 класу - 5000, 6 800грн. - педагогічні працівники. Зокрема повністю підбілено та покрашено шкільні приміщення тощо. Агрофірма імені Івана Франка надала в 1 клас телевізор на суму 9 000 грн.  На ремонт приміщень витрачено 16 000грн., наданих сільською радою та 8274 грн. батьківської допомоги, на медпрепарати та «Санідез» -850 грн, на обслуговування внутрішньої вбиральні - 1 663грн., телевізор - 5000 грн., 1700 грн. - комп’ютер, 1250 - монітор, 6 385 - на флеш-карту, роутер, блок живлення тощо, 870 - футболки для агітбригади, 2295 на кран для розвантаження палива та магнітний пускач, 1000 грн - доставку товарів по проекту, 1192 гривні на бензин та масло, 700 - вапно. Крім тою районною державною адміністрацією виділено 33 500 на встановлення котла та 29 000 на заміну труби в шкільній котельні.

Школа прийняла участь спільно із сільською радою в XV обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад із проектом «Спорт та туризм - запорука розвитку та успіху підростаючого покоління» на суму 97 500 гривень, в результаті якого придбано спортивний інвентар та туристичне спорядження. Співфінансування проекту надали: Івашковецька сільська рада (20 000), СТОВ «Мрія» (25 000), фонд ТО «Життя та розвиток громад» (15 000), Шаргородська районна рада 7 500), а також з Фонду Конкурсу 30 000. Також виділялися кошти для поліпшення матеріальної бази школи та надавали транспорт і новорічні подарунки

СТОВ «Мрія», забезпечують наливом у вигляді відходів сільськогосподарської                ^

сировини агрофірма імені І. Франка , «Подільська зоря» надала всім дітям подарунки до дня Святого Миколая. Крім того,  СТОВ «Мрія». СТОВ «Подільська зоря», Лариса Білозір надали подарунки першокласникам.

До участі у шістнадцятому обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад школою подано два проекти, які вже стали переможцями:

«Тепла школа - здорові діти» (заміна дверей у Івашковецькій СЗШ І-ІІІ ступенів), бюджет якого - 83000грн.: з        Фонду Конкурсу 24900грн.(30%), сільська рада -16875 грн.(20,3%), Фонд СТОВ «СХК Вінницька промислова група» ( 20000 грн. (24.1%). Фонд ГО «Життя та розвиток громад» 15000 грн. (18,1%), районний бюджет 6225 грн.(7,5%).

«У здоровому тілі здоровий дух» (придбання туристичного та військово-спортивного спорядження для школи) бюджет якого - 85000грн.: з Фонду Конкурсу 25500грн,(30%), місцевий бюджет 18125 грн.(21,3%). Фонд СТОВ «СХК Вінницька промислова група» 20000 гри. (23.5%). Фонд ГО «Життя та розвиток громад» 15000 грн. (17.7%). районний бюджет 6 375 грн.(7,5%). Ці два проекти будуть реалізовані до кінця 2019 року.

Також слід зазначити, що протягом навчального року в школі проходили різні благодійні акції:

«Серце до серця», На зустріч мрії, допомога АТОвцям,  Дітям з особливими потребами до Дня інвалідів,  Акція «П’ять картоплин».

Управлінська діяльність

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально- виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, сдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу, і підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть. їх проектами.

Проблеми та завдання на майбутні:

Разом з тим за підсумками 2018 - 2019 навчального року, окрім здобутків, маємо ряд невирішених проблем:

1.    На жаль, бажання учнів навчатись не набули належного рівня, а тому є потреба у доборі нових підходів до викладання навчальних дисциплін, переорієнтації на детальніше вивчення особистісних особливостей учнів та індивідуальні підходи до роботи з ними та з батьками.

2.       Прикро, що результативність участі у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад цього року не підвищилась, хоч потенціал як вчителів, так і учнів для цього є.

3.   Потребує поліпшення спільна робота школи і сім’ї з питань виховання у дітей більш відповідального ставлення до навчання, до обов’язків, виховання поваги до вчителя, до батьків, до однолітків,

4.   З часом виникає багато господарських проблем, є нагальною потреба у поліпшенні навчально-матеріальної бази.

5.   Потребує поліпшення спільна робота педколективу, батьків та учнів у вихованні бережливого ставлення до шкільного майна та стану збереження підручників, а також відношення між однолітками та по відношенню до старших,

ЦІ та інші проблеми доведеться вирішувати адміністрації та колективу школи протягом періоду підготовки до нового навчального року, а також протягом наступних навчальних років.

Колективу школи під силу вирішити багато з даних проблем, однак ті, що потребують фінансової підтримки, вирішити непросто.

Пріоритетні напрямки розвитку школи у наступному навчальному році:

підвищення якості освітніх послуг, підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми, створення цілісної системи моніторингу за освітнім процесом, активне використання комп’ютерних технологій, підвищення результативності ЗНО, покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів, подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти, впровадження Концепції НУШ, зміцнення матеріально-технічної бази школи.

На завершення звіту хочу подякувати за співпрацю та взаєморозуміння районній раді, районній адміністрації, відділу освіти РДА, РМК, які з розумінням ставляться до багатьох проблем, що виникають; подякувати батькам, батьківського комітету, всьому колективу ніколи, сільській раді та депутатам, ДНЗ, СБК адже все, чого ми досягли — це наша спільна праця, а те, чого прагнемо досягти - стимул до подальших здобутків.

Всім бажаю здоров’я, сили і натхнення, миру нашій Україні, віри в кращий день і в щасливе майбутнє наших дітей, заради яких ми живемо і працюємо!

  

 

 

 

 

 

 

 

 



06.06.2019 | Aдмін

Вернутись назад