Сайт

Івашковецької гімназії

герб школи
ЛАСКАВО ПРОСИМО
 
Головна » Новини

Новини

Тиждень української мови

21 лютого - Міжнародний День рідної мовиМова-втілення думки.

Що багатша думка,то багатша мова.

Любімо її,вивчаймо її,розвиваймо її.

Борімося за красу мови,за  правильність мови, за багатство  мови…                            

М.Рильський

21 лютого - Міжнародний День рідної мови. До календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні це свято також ще досить молоде, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся гімназійна родина села Івашковець. Згідно з планом роботи школи з 19.02 по 23.02.2024р., проведено тиждень української мови. Упродовж тижня вихованці розгадували кросворди, ребуси, загадки, мовні шаради, читали вислови та цікаві замітки про мову, що були розміщені на інформаційній дошці.

 Пилипчук Т. П. , вчитель української мови з учнями 6 класу організувала та провела  стіну слів «Я розмовляю українською, тому що …» 

Панас Мирний наголошував, що мова - то «багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, досвід, почування».

Мельник Г.Г..разом із учнями гімназії переглянули відеопрезентацію  «Із сивої глибини віків бере початок наша мова» та взяли участь в онлайн вікторинах до Дня мови

Конкурс читців «Рідне слово я люблю» відбувся серед учнів 5-9 кл. 20.02.24. Мова – це Божий дар, а мовлення – неоціненний скарб. Вчителі української мови та літератури., організатори конкурсу, вітаючи переможців, сказали, що «мова – це цілюще джерело і хто не припаде до нього вустами, той сам всохне від спраги».

 Переможцями стали: Лопухова Н. (9 клас) та Кульчаковський М. (7 клас).

 ІІ місце   Ковальчук А. (7 клас). ІІІ місце     Шведюк Д (6 клас)

Слюсарчук Л.П., класний керівник  5 класу  провела мовознавчий турнір для своїх вихованців «За Україну, за її мову».

Члени команд «Українці» та «Калина» продемонстрували свої знання з розділів: «Словотвір» , «Фразеологія» , «Морфологія» . Учні залюбки виконували завдання у таких турах: «Плутанина»  , «Поети – початківці» , «Просто і влучно».

Учням запам'ятались мовні цікавинки.

23 лютого були підведені підсумки тижня, активних учасників та переможців  конкурсів нагороджено грамотами та призами.

          Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. Тому наше завдання – зберігати і удосконалювати мову – одне з найцінніших надбань, яке створили наші попередники.

   

   

   

 

 

 

 

 26.02.2024 | Aдмін

Вернутись назад